ПРИРОДНИЙ КАМІНЬ ПІЩАНИК

та вироби з нього від виробника
МТС: +38 (095) 830 15 03
Київстар: +38 (096) 813 90 79
тел/факс: +38 (06442) 5 18 25
email:    zorkamen@mail.ru
Характеристики каменя
Інструкція по монтажу
Про компанію
Різне

ІНСТРУКЦІЯ ПО МОНТАЖУ ПЛИТ З КАМЕНЯ ПІЩАНИКА НА ПІДЛОГУЗагальні поради по монтажу плит з каменю пісковику на підлоги


Зрозуміло, в одній статті неможливо розповісти про всі тонкощі і нюанси роботи з плиткою з натурального каменя піщаника. Ми зупинимося лише на найголовніших і принципових питаннях, що стосуються монтажу природного каменю.

Укладка природних кам'яних плит не представляє ніякої труднощі, за умови, що Ви будете застосовувати якісний камінь піщаник і клейову суміш, а також будете дотримуватися цих рекомендацій.

Перш ніж приступати до роботи, потрібно визначитися з вибором каменя піщаника, а також фірми-виробника. Це дуже важливий момент, від якого багато в чому залежить якість майбутньої кам'яної кладки. Якщо закупити кам'яні плити, які не мають високої точності розмірів, то при їх монтажі неминуче виникнуть складнощі, зокрема, значний зсув швів. Це може зіпсувати зовнішній вигляд вкритої поверхні або обернутися додатковими витратами на калібрування і підрізку виробів з каменю. Якщо куплений камінь піщаник виявився неміцним, шаруватим, то доведеться повторно купувати більш якісний матеріал і виконувати кладку повторно.

Існують поверхні, обробка яких вимагає особливої уваги через непростих умов їх подальшої експлуатації, наприклад, через перепад температури. Тому до вибору обробного матеріалу варто підійти серйозно. Традиційно для цих цілей вибирають натуральний природний камінь і спеціальну клейову суміш.

При монтажі маленькі камені чергуються з великими. Для отримання кладки з каменів з різними відтінками використовуються плити з різних упаковок.

Не слід проводити роботи в морозну погоду і в спеку.

Не можна допускати попадання клейкого розчину на лицьову поверхню кам'яних плит.

Марку і вид клейкої суміші необхідно вибирати залежно від місця розташування і функціонального призначення об'єкта.

Приємної роботи!


Підготовка основи перед монтажем плит з каменя піщаника

Визначившись з вибором плит з каменя піщаника, оцініть якість основи. Основа повинна бути виконана з бетону або цементно-піскового розчину. Якщо вона витримана, міцна, рівна, чиста, суха і без тріщин, не піддається усадці і деформації, то можна приступати до роботи. Якщо ж основа не відповідає вищевказаним критеріям, необхідно залити її бетоном або за допомогою цементно-піскового розчину виготовити стяжку. Чим рівніше буде поверхня, тим менше клею буде витрачено при монтажі плит з каменя піщаника.

 Фото 1
Нанесення ґрунтовки перед монтажем плит з каменя піщаника

Після того, як бетонний розчин або цементно-пісочна стяжка висохли, на поверхню, яка обкладається, потрібно нанести глибокопроникаючу ґрунтовку і дати їй трохи просохнути. Ґрунтовка підлог дозволяє поліпшити адгезивні властивості поверхонь, тобто поліпшується зчеплення поверхні, яка обкладається, і плит з каменя піщаника. Ґрунтовку можна наносити звичайним пензликом.

  Фото 2
Вибір і приготування клейкої суміші

Для закріплення плит з каменя піщаника використовується клей для природного каменю. У всякому разі, він найближче відповідає структурі виробу, який приклеюється, і при цьому адгезія до поверхні у даних клеїв досить висока. Марку і вид клейкої суміші необхідно вибирати залежно від місця розташування і функціонального призначення об'єкта. Наприклад, при укладанні підлог на вулиці необхідний більш еластичний, морозо- і вологостійкий склеювальний матеріал. Клейовий розчин повинен бути приготований в суворій відповідності з інструкцією із застосування. Надлишок води в розчині або занадто сухий чи розсипчастий розчин не забезпечить належні клейові характеристики матеріалу.

  Фото 3
Підготовка плит з каменя піщаника перед монтажем

Перевірте, щоб камінь піщаник був чистий. За необхідності тильну сторону плити очистіть металевою щіткою. Виберіть плиту необхідного розміру, визначте, яким боком будете її клеїти (більш плоскою поверхнею її необхідно класти наверх, щоб лицьова поверхня була рівною і по ній зручно було ходити), приміряйте до того місця, на яке будете її встановлювати.

  Фото 4
Нанесення клейового розчину перед монтажем каменя піщаника

Після примірки плити нанесіть тонкий шар клейкої суміші на частину поверхні, що обкладається, в тому місці, куди буде встановлюватися плита. Клей наноситься шпателем і втирається в поверхню.

  Фото 5
Нанесення клейового розчину на плиту з каменя піщаника

Нанесіть клейову суміш на плиту. Клейовий розчин наносять тонким шаром на тильну поверхню плити за допомогою плоского шпателя або кельні, потім розповсюджують по поверхні зубчатим шпателем. Розміри зубців шпателя визначаються розмірами кам'яної плити.

  Фото 6
Монтаж плит з каменя піщаника

Укладайте плиту на поверхню, щільно втискаючи її в розчин невеликими поворотними рухами і пристукуючи гумовим молотком, щоб вийшло повітря, клеюча суміш рівномірно лягла по всій площині, а зайва клеюча суміш видавилася назовні по краях плити. Так як камінь піщаник є природним будівельним матеріалом і має властивість розширюватися, при монтажі плит з каменя піщаника без розшивки необхідно залишати невеликі зазори між каменями.

  Фото 7
Монтаж плит з каменя піщаника з розшивкою

Деякі види плит з каменя піщаника кладуть з розшивкою, тобто на певній відстані один від одного. Для цього необхідно вставляти між камінням підкладки або спеціальні «хрестики» шириною розшивки, які видаляються, коли розчин достатньо затвердів.

  Фото 8
Вирівнювання плит з каменя піщаника при монтажі

Встановлену плиту з каменя піщаника на поверхню, яка обкладається, необхідно вирівняти за допомогою будівельного рівня. Плиту можна підправити протягом декількох хвилин в залежності від обраного виду клейового розчину.

  Фото 9
Видалення зайвої клейкої суміші

Як правило, після пристукування встановленої плити гумовим молотком зайва клеюча суміш видавлюється по її краях. Клей, який видавився, необхідно акуратно прибрати шпателем.

  Фото 10
Підрізка плит з каменя піщаника під час монтажу

Під час монтажу виникне необхідність в підрізанні облицювальних плит. Для підрізання плит по прямих лініях краще всього використовувати спеціальний верстат для різання кам'яних плит з пилкою для різання каменя піщаника. В основному це пили з алмазним напиленням. За допомогою цього пристрою можна підрізати плити з великою точністю до потрібного розміру. Для здійснення криволінійних зрізів краще використовувати ручний інструмент (болгарку).

Горизонтальна кладка каменя піщаника
Затирка міжплиткових швів

Якщо обраний вид кладки каменю з розшивкою, необхідно правильно вибрати затиральну суміш (розшивання). Зверніть увагу на те, щоб на обраній Вами розшивці було зазначено, що її можна використовувати для природного каменю. Колір розшивки вибирайте на свій розсуд. Затирка швів може виконуватися, коли плиткова кладка достатньо просохла. Час висихання залежить від виду клейкої суміші. Затирочна суміш повинна бути приготовлена в суворій відповідності з інструкцією із застосування. Шви заповнюються затирочної сумішшю за допомогою монтажного пістолета або шприца. Після того, як заповнювач шва злегка схопиться, шпателем для розшивки легкими вдавлюючими рухами необхідно розгладити шви і акуратно видалити надлишки розшивки.

  Фото 12
Обробка плит з каменю пісковику після монтажу

Після висихання клейової суміші та розшивки (якщо кладка виконана з розшивкою) необхідно очистити камінь від забруднень - пилу, залишків клею, розшивки і т.п. Для цього застосовуються спеціальні засоби - очищувачі. До складу очищувачів не входять агресивні компоненти (ацетон, сильні кислоти, розчинники), тому вони не роз'їдають камінь, не змінюють його структуру, зберігають фактуру і колір. Після висихання очищувача нанесіть захисний засіб пензликом або розпилювачем. Камінь піщаник стає водонепроникним, одночасно підвищується його міцність, проявляється структура і колір. Захисний засіб необхідно вибирати залежно від місця розташування і функціонального призначення об'єкта.

  Фото 13


Категорії:

Камінь піщаник, піщаник, камінь піщаник від виробника, натуральний камінь піщаник, природний камінь піщаник, декоративний камінь піщаник, облицювання стін, підлог тротуарів, камінь піщаник Київ, камінь піщаник Луганськ, камінь піщаник Донецьк, камінь піщаник Львів, камінь піщаник Одеса, камінь піщаник Ужгород, купити камінь, камінь піщаник ціна, природний камінь, натуральний камінь, тротуарна плитка

Zorkamen © компанія "Зоркамінь". Всі права захищені.