ПРИРОДНИЙ КАМІНЬ ПІЩАНИК

та вироби з нього від виробника
МТС: +38 (095) 830 15 03
Київстар: +38 (096) 813 90 79
тел/факс: +38 (06442) 5 18 25
email:    zorkamen@mail.ru
Характеристики каменя
Інструкція по монтажу
Про компанію
Різне

ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ ПЛИТ З КАМЕНЯ ПІЩАНИКА НА ТРОТУАРИ І МАЙДАНЧИКИЗагальні поради з монтажу плит з каменя піщаника на тротуари та майданчики


У попередньому розділі ми розповіли про монтаж плит з каменя піщаника на підлоги із застосуванням клею. У цій статті ми опишемо процес укладання плит з каменя піщаника на тротуари, майданчики та інші горизонтальні поверхні без застосування клею.

Укладання природних кам'яних плит не представляє ніяких труднощів, за умови, що Ви будете застосовувати якісний камінь піщаник, а також будете дотримуватися цих рекомендацій.

Перш ніж приступати до роботи, потрібно визначитися з вибором каменя піщаника, а також фірми-виробника. Це дуже важливий момент, від якого багато в чому залежить якість майбутньої кам'яної кладки. Якщо закупити кам'яні плити, які не мають високої точності розмірів, то при їх монтажі неминуче виникнуть складнощі, зокрема, значний зсув швів. Це може зіпсувати зовнішній вигляд вкритої поверхні або обернутися додатковими витратами на калібрування і підрізування виробів з каменю. Якщо куплений камінь піщаник виявився неміцним, шаруватим, то доведеться знову купувати більш якісний матеріал і виробляти кладку повторно.

Існують поверхні, обробка яких вимагає особливої уваги через непрості умови їх подальшої експлуатації, наприклад, через перепади температури. Тому до вибору обробного матеріалу варто підійти серйозно. Традиційно для цих цілей вибирають натуральний природний камінь.

При монтажі маленькі камені чергуються з великими. Для отримання кладки з каменів з різними відтінками використовуються плити з різних упаковок.

Не слід проводити роботи в морозну погоду і в спеку.

Приємної роботи!


Планування території перед укладанням плит з каменя піщаника

Визначившись з вибором виду плит з каменя піщаника, оцініть якість підстави. Якщо плити з каменя піщаника будуть укладатися на землю, необхідно розпланувати територію і зняти верхній шар ґрунту.

 Фото 1
Установка бордюрів перед укладанням плит з каменя піщаника

Установка бордюрів перед укладанням каменя піщаника на тротуари та інші горизонтальні поверхні обов'язкова. Ми наполегливо рекомендуємо використовувати бордюр як при виготовленні невеликих доріжок, так і великих майданчиків, щоб уникнути «розповзання» каменів по сторонах і для довгої служби об'єкта.

Бордюр можна виконувати і з каменя піщаника, і з бетону або цементно-піскового розчину.

При установці бордюру з каменя піщаника потрібно натягнути шнур на всю довжину і ширину об'єкта і встановлювати бордюр рівно по натягнутому шнуру. Бордюр встановлюється в землю на потрібну висоту і міцно фіксується цементно-пісочним розчином. Після цього шнур прибирається.

При виготовленні бордюру з бетону або цементно-піскового розчину також необхідно натягнути шнур по всій довжині та ширині об'єкта і звести опалубку рівно по натягнутому шнуру, після чого шнур прибрати. Всередину опалубки необхідно залити бетон або цементно-пісочний розчин. Після висихання розчину видалити опалубку. Висоту бордюру бажано робити нижче плит з каменя піщаника, щоб потім можна було приховати його землею або наклеїти на нього камінь піщаник для краси.

  Фото 2
Підготовка основи перед укладанням плит з каменя піщаника

Після установки бордюрів необхідно підготувати основу для укладання кам'яних плит. Для цього очищене від ґрунту місце між бордюрами засипається щебенем дрібної фракції, який ретельно утрамбовується. Товщина основи залежить від функціонального призначення поверхні, яка обкладається. При підготовці основи для укладання каменя потрібно враховувати, щоб основа мала невеликий ухил для стоку води.

  Фото 3
Засипання піску перед укладанням плит з каменя піщаника

Після утрамбовування щебеню поверхня, яка обкладається, засипається піском, який вирівнюється рівним шаром товщиною 3-5 см. Якщо функціональне призначення об'єкта пов'язано з навантаженнями (майданчик під автомобіль і т.п.), ми рекомендуємо використовувати сухий розчин, що складається з піску і цементу в пропорції 6 частин піску і 1 частина цементу, які необхідно перед нанесенням на поверхню, яка обкладається, ретельно розмішати.

  Фото 4
Підготовка плит з каменя піщаника перед укладанням

Перевірте, щоб плити з каменя піщаника були чистими. При необхідності плити потрібно очистити. Виберіть плиту необхідного розміру, визначте, яким боком будете її укладати (більш плоскою поверхнею її необхідно класти наверх, щоб лицьова поверхня була рівною і по ній зручно було ходити), приміряйте до того місця, на яке будете її встановлювати.

  Фото 5
Укладка плит з каменя піщаника

Укладіть плиту на поверхню і пристучіть її гумовим молотком. Так як камінь піщаник є природним будівельним матеріалом і має властивість розширюватися, при монтажі плит з каменя піщаника без розшивки необхідно залишати невеликі зазори між камінням. Укладання звичайно починають від важливих видимих частин об'єкта, таких, як парадний вхід будинку, ґанок і т.д.

  Фото 6
Укладка плит з каменя піщаника з розшивкою

Деякі види плит з каменя піщаника кладуть з розшивкою, тобто на певній відстані одна від одної. Для цього необхідно вставляти між камінням підкладки або спеціальні «хрестики» шириною розшивки, які видаляються після укладання.

  Фото 7
Вирівнювання плит з каменя піщаника при укладанні

Встановлену плиту з каменя піщаника на поверхню, яка обкладається, необхідно вирівняти за допомогою будівельного рівня. Плита вирівнюється, в тому числі, і по висоті відносно інших плит, щоб лицьова частина кладки була рівною для зручності ходьби по ній.

  Фото 8
Підрізування плит з каменя піщаника під час укладання

Під час укладання виникне необхідність в підрізуванні облицювальних плит. Для підрізування плит по прямих лініях краще всього використовувати спеціальний верстат для різання кам'яних плит з пилкою для різання каменя піщаника. В основному це пили з алмазним напиленням. За допомогою цього пристрою можна підрізати плити з великою точністю до потрібного розміру. Для здійснення криволінійних зрізів краще використовувати ручний інструмент (болгарку).

Горизонтальна кладка каменя песчаника
Закладення швів після укладання плит з каменя піщаника

Для закладення швів після укладання всіх плиток на поверхню необхідно насипати і розмісти сухий просіяний річковий пісок, щоб він заповнив щілини між кам'яними плитами.

  Фото 10
Догляд за каменем

Після укладання плит необхідно очистити камінь від пилу і нанести захисний засіб пензликом або розпилювачем. Камінь піщаник стає водонепроникним, одночасно підвищується його міцність, проявляється структура і колір.

Періодично обкладену поверхню рекомендується підмітати віником або мітлою. У зимовий час покриття потрібно регулярно чистити за допомогою мітли та дерев'яної лопати. Щоб уникнути пошкодження плит з природного каменю не прибирайте ожеледь металевим інструментом.

  Фото 11


Категорії:

Камінь піщаник, піщаник, камінь піщаник від виробника, натуральний камінь піщаник, природний камінь піщаник, декоративний камінь піщаник, облицювання стін, підлог тротуарів, камінь піщаник Київ, камінь піщаник Луганськ, камінь піщаник Донецьк, камінь піщаник Львів, камінь піщаник Одеса, камінь піщаник Ужгород, купити камінь, камінь піщаник ціна, природний камінь, натуральний камінь, тротуарна плитка

Zorkamen © компанія "Зоркамінь". Всі права захищені.