ПРИРОДНИЙ КАМІНЬ ПІЩАНИК

та вироби з нього від виробника
МТС: +38 (095) 830 15 03
Київстар: +38 (096) 813 90 79
тел/факс: +38 (06442) 5 18 25
email:    zorkamen@mail.ru
Характеристики каменя
Інструкція по монтажу
Про компанію
Різне

ІНСТРУКЦІЯ ПО МОНТАЖУ КАМЕНЯ ПІЩАНИКА НА СТІНИ БЕЗ МЕХАНІЧНОГО КРІПЛЕННЯЗагальні поради з монтажу каменя піщаника на стіни


Зрозуміло, в одній статті неможливо розповісти про всі тонкощі та нюанси роботи з облицювальним каменем піщаником. Ми зупинимося лише на найголовніших та принципіальних питаннях щодо монтажу натурального каменю.

Укладка природних кам’яних плит не являє собою ніяких труднощів за умови, що Ви будете застосовувати якісний камінь піщаник та клейову суміш, а також будете додержуватися цих рекомендацій.

Перш ніж приступити до роботи, потрібно визначитись із вибором каменя піщаника, а також фірми-виробника. Це дуже важливий момент, від якого здебільшого залежить якість майбутньої кам’яної кладки. Якщо закупити облицювальні плити, які не мають високої точності розмірів, то при їх монтажі неминуче виникнуть труднощі, зокрема, значне зміщення швів. Це може зіпсувати зовнішній вигляд облицьованої поверхні або обернутися додатковими витратами на калібрування та підрізку виробів з каменя. Якщо придбаний камінь піщаник виявився неміцним, шаруватим, то доведеться повторно купувати більш якісний облицювальний матеріал і знову виконувати облицювання.

Існують поверхні, облицювання яких вимагає особливої уваги через непрості умови їх подальшої експлуатації, наприклад, каміни або стіни в сауні біля грубки. Специфіка обробки цих об'єктів полягає в тому, що в процесі експлуатації вони постійно зазнають перепади температур. Тому до вибору обробного матеріалу варто підійти серйозно. Традиційно для цих цілей вибирають натуральний камінь і спеціальну клейову суміш.

Монтаж важких плит з каменю пісковику виконують з додатковим кріпленням. Для цього в плитах роблять пропили або отвори, в них вставляють металеві гачки-анкери, які в свою чергу кріплять до стіни.

При монтажі маленькі камені чергуються з великими, камені з рельєфною текстурою перемежовуються з гладкими, товсті - з більш тонкими. Для отримання кладки з каменів з різними відтінками використовуються плитки з різних коробок.

Монтаж плитки з каменю піщаника потрібно робити так, щоб не співпадав вертикальний шов.

Не слід облицьовувати стіни каменем в морозну погоду і в спеку.

Не можна допускати попадання клейкого розчину на лицьову поверхню каменю.

Марку і вид клейкої суміші необхідно вибирати залежно від місця розташування і функціонального призначення об'єкта.

Приємної роботи!


Підготовка основи перед монтажем каменя піщаника

Визначившись з вибором облицювальної плитки з каменю пісковику, оцініть якість основи. Якщо вона витримана, міцна, рівна, чиста, суха і без тріщин, не піддається усадці і деформації, то можна приступати до роботи. Якщо ж основа не відповідає вищевказаним критеріям, необхідно її підготувати: видалити пил, бруд, сліди розчину, жиру, масла, старої фарби, інші декоративні та облицювальні матеріали, неміцну штукатурку і шпаклівку, старі шпалери і т.п. Потім за допомогою дюбелів закріпити на стіні штукатурну сітку і вирівняти поверхню, яка облицьовується цементно-пісочним розчином. Чим рівніше буде поверхня, тим менше клею буде витрачено при монтажі каменю пісковику.

 Фото 1
Установка опори перед монтажем каменя піщаника

Після підготовки основи до облицювання каменем піщаником на неї необхідно встановити опору для першого ряду кладки. Такою опорою може служити металевий куточок, який за допомогою дюбелів необхідно міцно закріпити на поверхні, яка облицьовується, знизу. Ширина металевого куточка повинна бути менше, ніж товщина облицювальної плитки, щоб після монтажу каменю куточка не було видно.

Вертикальная укладка резанной плитки
Нанесення ґрунтовки перед монтажем каменя піщаника

Після того, як штукатурний розчин висох, нанесіть на поверхню, яка обкладається, глибокопроникаючу ґрунтовку і дайте їй трохи просохнути. Ґрунтовка стін дозволяє поліпшити адгезивні властивості поверхонь, тобто поліпшується зчеплення поверхні, яка облицьовується, і плитки з каменю пісковику. Ґрунтовку можна нанести звичайним пензликом.

Вертикальная укладка плитки из камня песчаника
Вибір та приготування клейкої суміші

Для закріплення натурального каменю використовується клей для природного каменю. У всякому разі, він найближче відповідає структурі виробу, який приклеюється, та при цьому адгезія до поверхні у даних клеїв досить висока. Марку і вид клейкої суміші необхідно вибирати залежно від місця розташування і функціонального призначення об'єкта. Наприклад, при облицюванні стін в екстер'єрі необхідний більш еластичний, морозо- і вологостійкий склеювальний матеріал. Клейовий розчин повинен бути приготований в суворій відповідності з інструкцією із застосування. Надлишок води в розчині або занадто сухий чи розсипчастий розчин не забезпечить належні клейові характеристики матеріалу.

Вертикальная укладка натурального камня песчаника
Підготовка плитки з каменя піщаника перед монтажем

Перевірте, щоб камінь піщаник був чистий. За необхідності тильну сторону плитки очистіть металевою щіткою. Традиційно монтаж облицювальної плитки починають з кутових елементів. У зв'язку з тим, що камінь піщаник важкий, укладання каменю на площині роблять знизу вгору. Виберіть плитку необхідного розміру, визначте, яким боком будете її клеїти (більш плоскою поверхнею її необхідно класти до стінки, цим Ви заощадите розчин, і лицьова поверхня буде мати більш рельєфний вид), приміряйте до того місця, на яке будете її встановлювати.

Вертикальная укладка резанной плитки
Нанесення клейового розчину перед монтажем каменя піщаника

Після примірки плитки нанесіть тонкий шар клейкої суміші на частину поверхні, яка обкладається, в тому місці, куди буде встановлюватися плитка. Клей наноситься шпателем і втирається в поверхню стіни.

Вертикальна кладка каменя піщаника
Нанесення клейового розчину на камінь піщаник

Нанесіть клейову суміш на плитку. Клейовий розчин наносять тонким шаром на тильну поверхню плити за допомогою плоского шпателя або кельні, потім розповcюджують по поверхні зубчатим шпателем. Розміри зубців шпателя визначаються розмірами плитки.

Вертикальна кладка каменя піщаника
Монтаж каменя піщаника

Укладайте плитку на поверхню, щільно втискаючи її в розчин невеликими поворотними рухами і пристукуючи гумовим молотком, щоб вийшло повітря, клейова суміш рівномірно лягла по всій площині, а зайва клейова суміш видавилася назовні по краях плитки. Так як камінь піщаник є природним будівельним матеріалом і має властивість розширюватися, при монтажі каменя піщаника без розшивки необхідно залишати невеликі зазори між каменями.

Вертикальна кладка каменя піщаника
Монтаж каменя піщаника з розшивкою

Камінь піщаник деяких видів кладуть з розшивкою, тобто на певній відстані один від одного. Для цього необхідно вставляти між камінням підкладки або спеціальні «хрестики» шириною розшивки, які видаляються, коли розчин затвердів достатньо, щоб витримати вагу кам'яної плитки.

Вертикальна кладка каменя піщаника
Вирівнювання каменя піщаника по вертикалі

Встановлену плитку з каменю пісковику на поверхню, яка облицьовується, необхідно вирівняти по вертикалі за допомогою будівельного рівня. Плитку можна підправити протягом декількох хвилин в залежності від обраного виду клейового розчину.

Вертикальна кладка каменя піщаника
Вирівнювання каменя піщаника по горизонталі

Встановлену плитку з каменю пісковику на поверхню, яка облицьовується, необхідно вирівняти по горизонталі за допомогою будівельного рівня. Плитку можна підправити протягом декількох хвилин в залежності від обраного виду клейового розчину.

Вертикальна кладка каменя піщаника
Видалення зайвої клейової суміші

Як правило, після пристукування гумовим молотком встановленої плитки зайва клейова суміш видавлюється по її краях. Клей, який видавився, необхідно акуратно прибрати шпателем.

Вертикальна кладка каменя піщаника
Підрізання каменя піщаника під час монтажу

Під час монтажу виникне необхідність в підрізанні облицювальної плитки. Для підрізання плит по прямих лініях краще всього використовувати спеціальний верстат для різання кам'яних плит з пилкою для різання каменя піщаника. В основному, це пили з алмазним напиленням. За допомогою цього пристрою можна підрізати плитки з великою точністю до потрібного розміру. Для здійснення криволінійних зрізів краще використовувати ручний інструмент (болгарку).

Вертикальна кладка каменя піщаника
Затирання міжплиткових швів

Якщо обраний вид кладки каменю з розшивкою, необхідно правильно вибрати затиральну суміш (розшивання). Зверніть увагу на те, щоб на обраній Вами розшивці було зазначено, що її можна використовувати для природного каменю. Колір розшивки вибирайте на свій розсуд. Затирання швів може виконуватися, коли плиткова кладка достатньо просохла. Час висихання залежить від виду клейкої суміші. Затиральна суміш повинна бути приготовлена в суворій відповідності з інструкцією із застосування. Шви заповнюються затиральною сумішшю за допомогою монтажного пістолета або шприца. Після того, як заповнювач шва злегка схопиться, шпателем для розшивки легкими вдавлюючими рухами необхідно розгладити шви і акуратно видалити надлишки розшивки.

Вертикальна кладка каменя піщаника
Обробка плитки з каменя піщаника після монтажу

Після висихання клейової суміші та розшивки (якщо кладка виконана з розшивкою) необхідно очистити камінь від забруднень - пилу, залишків клею, розшивки і т.п. Для цього застосовуються спеціальні засоби - очищувачі. До складу очищувачів не входять агресивні компоненти (ацетон, сильні кислоти, розчинники), тому вони не роз'їдають камінь, не змінюють його структуру, зберігають фактуру і колір. Після висихання очищувача нанесіть захисний засіб пензликом або розпилювачем. Камінь піщаник стає водонепроникним, одночасно підвищується його міцність, проявляється структура і колір. Захисний засіб необхідно вибирати залежно від місця розташування і функціонального призначення об'єкта.

Вертикальна кладка каменя піщаника


Категорії:

Камінь піщаник, піщаник, камінь піщаник від виробника, натуральний камінь піщаник, природний камінь піщаник, декоративний камінь піщаник, облицювання стін, підлог тротуарів, камінь піщаник Київ, камінь піщаник Луганськ, камінь піщаник Донецьк, камінь піщаник Львів, камінь піщаник Одеса, камінь піщаник Ужгород, купити камінь, камінь піщаник ціна, природний камінь, натуральний камінь, тротуарна плитка

Zorkamen © компанія "Зоркамінь". Всі права захищені.